Brak miesiączki po zakończeniu pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Mam pytanie własnie kącze pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych jutro wezmę ostatnią białą tabletkę 24+4 i jeszcze nie mam mieśiaczki miałam plamienia brązowe a od wczoraj takie plamnienia czerwony krew ale tak jak plamienia .... 2 razy wziełam tabletkę 3 godziny pużniej i nie pamiętam abym miała biegunkę tuż po wzięciu tabletki ..przez cały miesiąc byłam senna i zbierało mnie na wymioty ale nie wymiotowalam .. czy to normalne ze nie mam jeszcze miesiaczki ????

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Miesiączka, a mówiąc precyzyjniej krwawienie z odstawienia występuje gdy w organizmie spadnie ilość hormonów dostarczanych w tabletkach. Nie dzieje się to zawsze od razu. Mało tego, czasami krwawienie może być bardzo skąpe. Nie ma powodów do obaw.