Brak możliwości spożywania posiłków co 3,4 godziny

co mam zrobić jeśli nie mam szans na to aby jeść posiłek co 3.4 godz?

Proszę dostosować godziny spożywania posiłków do swoich możliwości. Dorosły człowiek może w sposób zupełnie bezpieczny jeść 3 posiłki w ciągu dnia w dłuższych odstępach czasu. Jeżeli ze względu na długie przerwy czuje Pan głód polecam zastąpić pełnowartościowy posiłek zdrową przekąską (owoce, ciasteczka zbożowe, czipsy warzywne i owocowe, w sklepach dla sportowców jest też wiele różnych przekąsek do wyboru).

Witam serdecznie!
Energetyczność rozłożona na 5 posiłków powinna wyglądać w następujący sposób: Śniadanie-25%, Drugie Śniadanie-10%, Obiad- 25-30%, Podwieczorek-10-15%, Kolacja-25%. Posiłki powinny być systematyczne i w równych odstępach czasu (3-4h- 3 posiłki główne + 2 przekąski np. owoc, sok, jogurt). Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, proszę zadbać aby dieta była bogata w warzywa i owoce, chude mięso np.drobiowe, chudy nabiał np.jogurty naturalne, sery twarogowe; mleko oraz produkty pełnoziarniste tj.ryż brązowy, kasza gryczana, pieczywo razowe, płatki owsiane.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska