Brak okresu i podejrzenie anoreksji

Od endokrynologa usłyszałam że to anoreksja ale ja nie mam problemów z zjedzeniem nawet lubię jeść ale zdrowo. Ginekolog przepisała mi tabletki hormonalne aby wywołać miesiączkę jednak stwierdziała że to nie rozwiąże problemu. Bardzo proszę o pomoc

Ciężko określić co może być powodem zaniku miesiączek. Proponuję udać się do dietetyka w Pani okolicy, on określi wartość kaloryczną i oceni czy schemat odżywiania jest prawidłowy czy raczej nie. Napewno pomoże dobrac odpowiednią wartośc kaloryczną. Co do leków jeżeli ginekolog stwierdził, że są potrzebne to proponuję je wziąść

Witam serdecznie,

Pisze Pani, że ginekolog stwierdziła anoreksję a Pani lub jeść i rodzi się pytanie na jakiej podstawie w takim razie lekarz stwierdza chorobę. Osoby szczupłe z zaburzeniami miesiączkowania wcale nie muszą być chore na anoreksję, ale zastanowi sie Pani czy oby na pewno nie ma problemu z odżywianiem. Jeżeli wciąż liczy Pani kalorie, zapisuje co jada, boi się przytyć i ważąc mało twierdzi iż jest zbyt otyła to są to rzeczywiście objawy anoreksji. Proszę podejść do sprawy bardzo poważnie i krytyczne. Leki które dostała Pani od ginekologa najprawdopodobniej wywołają okres ale jeżeli Pani będzie się głodzić to tak jak wspomniał lekarz nie rozwiąże to problemu!!

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk