Brązowa wydzielina a 30dniowe cykle

Witam. Mam 18 lat, dziś pojawił się u mnie pewien problem, otóż zauważyłam na swojej bieliźnie dużą ilość brązowej wydzieliny. Taka sytuacja miała miejsce pierwszy raz w życiu, miesiączkuję regularnie, w 30 dniowych cyklach, ostatnia miesiączka miała miejsce 16.12. W czasie dni płodnych współżyłam, jednak zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Dodam, że ostatnio zapisałam się na fitness, jednak nie są to zbyt wymagające ćwiczenia, jestem aktywna fizycznie. Proszę o pomoc, co może mi dolegać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podobne objawy mogą wynikać z wahań hormonalnych. Warto także wykonać badanie ginekologiczne w celu oceny endometrium.