Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 1 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe kropki na skórze a zażywanie amfetaminy

mam 19 lat mam poważny problem zażywałem amfetamine przez 3 miesiące dość regularnie i pojawiły się problemy zmiany naskórne w postaci brązowych kropek na rękach .Odkryłem nie dawno w odbycie 4 czerwone kropki i strasznie to śmierdzi ,miewam uczucie jak by coś wewnątrz ciała chodziło i swędziało ,czerwone ręce PROSZE O POMOC !
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W czasie zażywania narkotyku mogą się pojawić zmiany po postacią wyprysku z brunatnymi przebarwieniami, z tendencją do powstawania owrzodzeń. Podstawą leczenia jest odstawienie narkotyku. Proszę pamiętać iż amfetamina niesie ze sobą szereg negatywnych skutków, jak chociażby wybuchy agresji, drażliwość, irytację ale nie o nich mowa w tym momencie. Pojawiają się także formikacje (omamy cenestetyczne, halucynoza pasożytnicza), czyli wrażenia obecności na skórze różnych insektów, stąd może wspomniane objawy. Warto skorzystać z pomocy specjalisty.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, uczucie chodzenia w skórze czegoś to reakcja układu nerwowego na działanie narkotyku. Ustąpi po jego odstawieniu. Brązowe kropki na dłoniach to mogą być brodawki płaskie, poproszę o zdjęcia na http://www.medevac.net.pl/zadaj-pytanie/, krostki w okolicy odbytu: guzki krwawnicze lub czyraki, trudno rozstrzygnąć, przydałoby się zobaczyć. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy