Brunatna wydzielina na początku okresu i przyklejenie nowego plastra antykoncepcyjnego

Witam 22 stycznia przykleilam pierwszy plaster erva moje pytanie brzmi czy brunatna wydzielina i troche krwi oznacza poczatek okresu bo taki obfity zaczal mi sie po 2 dniach dopiero i czy w dobrym dniu go przykleilam . i czy antykoncepcja zaczela dzialac odrazu ? zaznacze ze do dnia dzisiejszego plamie i tez mnie to niepokoi mamy dzis 12 dzien

Renata GrzechociĹska

Pierwszy dzień cyklu przypada na pierwszy dzień prawidłowego krwawienia. Dlatego w Pani przypadku powinna Pani przez pierwsze 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie. Plamienie może być działaniem niepożądanym stosowanego preparatu dlatego proponuję udać się do ginekologa