Kobieta

Przedostatnią miałam 16.08.11. Miesiączka przebiegła normalnie, tak jak zawsze. Była dość obfita, występowały silne bóle brzuch. Jak zawsze przy każdej miesiączce. Ostatnio miałam okres 12.09.11.Trwał tak jakby 6 dni. Kochałam się z moim chłopakiem 25.08.11 (10 dzień cyklu), 02.09.11 (18 dzień cyklu) i 10.09.11 (26 dzień cyklu). Przed okresem tydzień przed bolały mnie piersi, jak przed każdym okresem. Ból brzucha przyszedł pierwszego dnia. Cykl trwał 28 dni. Pierwszy dzień okresu, czyli 12.09 , był dziwny. Miałam nawet silny ból brzucha. Wystąpiło skąpe krwawienie, plamienie. Kolejne dwa dni, 13.09 i 14.09, miałam dość obfite. I oczywiście bolał mnie brzuch. Kolejne 3 dni były bardzo dziwne. Czwartego dnia rano na podpasce już nic nie miałam. Dopiero później pokazała się krew. Skąpo, ale była. A dzień piąty i szósty były bardzo skąpe, zaniepokoiłam się. Czy po obfitych dniach może pod koniec miesiączki występować takie brunatne plamienie? Dodam, że wcześniej miałam obfite okresy. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Używamy prezerwatyw. Zakładane są one przed stosunkiem. Ja z moim chłopakiem jesteśmy bardzo uważni. Zawsze oglądamy prezerwatywę czy jest cała i w ogóle. Na koniec stosunku zawsze jest cała. Nigdy we mnie nie kończył. Czy jest możliwość, że zaszłam w tą ciążę? Jakoś boje się zrobić test, mimo, że nie mam żadnych objawów ciąży. Czasami tylko bolą mnie jajniki. I żołądek. Ale sądzę, że żołądek boli mnie od zażywania tabletek przeciwbólowych (Ibuprom, 3 tabletki na dzień). Chciałam jeszcze zadać pytanie. Czy po okresie może występować żółty śluz? Bo u mnie taki wystąpił przez dwa dni.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie!

Z Pani opisu wynika, że wszystkie zbliżenia były prawidłowo zabezpieczone, dlatego ryzyko ciąży jest znikome. Jeśli mimo wszystko obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia warto przekonać się do wykonania testu ciążowego.

Jednorazowa zmiana charakteru miesiączki nie musi być wczesnym objawem ciąży. Takie sytuacje mają również miejsce w trakcie stosowania diety, wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych, podczas wakacji (zmiana klimatu).

Brunatne plamienia są często obserwowaną wydzieliną pod koniec miesiączki. To samo tyczy się żółtych czy pomarańczowych plamień, które świadczą o domieszce krwi, charakterystycznej dla kończącej się menstruacji.

Pozdrawiam.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Antykoncepcja – Antykoncepcja sprawia, że ludzie mają coraz większy wpływ na tak zwane świadome planowanie rodziny. Metody antykoncepcyjne umożliwiają regulowanie płodności i odpowiedzialne podejmowanie decyzji o posiadaniu potomstwa w chwili, gdy zaistnieją optymalne warunki, zarówno dla nowego członka rodziny, jak i samych przyszłych rodziców.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach