Co dalej z przyjmowaniem tabletek?

Witam! Podczas karmienia przyjmowałam tabletki. Kiedy zaprzestałam karmienia odstawiłam też tabletki. Czekałam na okres ok. 1,5 miesiąca, zaczęłam krwawić gdzieś koło godz. 6 rano. Jednak krwawienie było skąpe, ale utrzymywało się, więc koło godz. 21 przyjęłam tabletkę i na następny dzień krwawienie ustało. Dodam, że miałam bóle jak przy normalnej miesiączce, ale też w tym czasie zachorowałam na grypę jelitową. Moje pytania: Czy krwawienie mogło być wywołane chorobą? Co z przyjmowaniem tabletek - mam zaprzestać czy kontynuować? Co z ochroną antykoncepcyjną?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Trudno określić czy była to tak krótka miesiączka, czy też dodatkowe krwawienie śródcykliczne. Zaburzenia cyklu w Pani przypadku mogą być wynikiem odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Takie zaburzenia mogą się utrzymywać nawet do pół roku. Z drugiej strony nie bez znaczenia może być infekcja, którą Pani przeszła.

Proponuję kontynuację tabletek. Natomiast przez cały czas przyjmowania tabletek należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np.prezerwatywę. Pełne działanie tabletek antykoncepcyjnych będzie od drugiego opakowania.

Pozdrawiam