Co diagnozuje się częściej: padaczkę czy schizofrenię?

Witam, Ostatnimi czasy można usłyszeć, że padaczka może współistnieć ze schizofrenią. Pytanie pierwsze - jesli tak, to w jakich przypadkach najczęściej i co wpierw się diagnozuje najczęściej, czy padaczkę czy schizofrenię? Kolejnym pytaniem byłoby to, jak odróżnić psychozę od psychozy padaczkowej, czy jak odróżnić/oddzielić stany depresyjne od depresji?

Witam
Rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Wskazana osobista wizyta oraz pełna diagnostyka
psychiatryczna i neurologiczna.
Pozdrawiam serdecznie

Różnicowaniem zaburzeń zajmuje się specjalista, dlatego też jeżeli ma Pani wątpliwości co do swojej (lub czyjejś) kondycji psycho-fizycznej, polecam nie dokonywać diagnozy na własną rękę, a udać się do lekarza POZ. A ten z kolei skieruje na dalsze badania i diagnozowanie do odpowiednich specjalistów, Pozdrawiam.