Co jeść, aby przybrać na wadze?

Poraz kolejny zadam pytanie co to wagi , jest taka opcja zebym nie tyła np poprzez to też ze nie pije mleka , nie smaruje chleba margaryną ani masłem ,nie jem jogurtów żadnych takich mlecznych produktów. Co jesc zeby troche przybrac ?

Podstawą zwiększenia masy ciała jest dodatni bilans kaloryczny. Musi Pani policzyć zapotrzebowania na energię (zależne od wieku, wagi, aktywności itd) a następnie dodać do tego 500-1000kcal. To pozwoli na wzrost wagi o 0,5-1kg tygodniowo. Z pewnością smarowanie pieczywa masłem czy dodawanie go do innych potraw ułatwiłoby zwiększanie masy ciała.

W Pani pytaniu jest mało informacji, bo pisze Pani tylko o tym czego nie je, natomiast nie ma nic o tych produktach które są w Pani codziennej diecie:). Ważna jest wartość odżywcza diety - to na pewno. Produkty mleczne są z pewnością najlepszym źródłem wapnia i eliminacja ich z diety oznacza niską jego podaż. Oczywiście wapnia można szukać też w innych produktach np. soi, ale to już nie to samo. Proszę o więcej informacji to może uda nam się wyciągnąć konstruktywne wnioski. Pozdrawiam

Aby przybrać na wadze ważny jest bilans kcaloryczny - musi być dodatni. Lecz ważne też w czym chcemy przybrać na wadze - w tłuszczu, mięśniach, itp? Dlatego ważne jest to co spożywa człowiek w ciągu dnia, by dla swojej osoby i trybu życia dostarczyć odpowiednią ilość białka, węglowodanów i tłuszczy. Jeżeli Pani chce przybrać na wadze w zdrowy sposób sugeruje zgłosić się do specjalisty, który odpowiednio pomoże dobrać program żywienia.