Co jest powodem bólu żołądka bez względu na jedzenie?

Dzień Dobry. Od jakiegoś czasu mam bóle żołądka. Pojawiają się one raz po raz bez względu na to co zjem. Trwają np przez 3 dni z przerwami i potem przerwa na kilka dni bez bólu. Robiłam badanie krwi, z krwi na hp oraz kału i wszystko w normie. Nawet crp nie mam podwyżwszone. Od czego zatem ten ból? Mam 20 lat. Pozdrawiam, Zuzanna.

Dzień dobry,

Najdokładniejszym badaniem, dzięki któremu udałoby się postawić rozpoznanie wydaje się być gastroskopia, dzięki której będzie można dokładnie ocenić śluzówkę żołądka i dwunastnicy. Warto również wykonać usg, aby ocenić inne narządy jamy brzusznej. A czy w morfologii z rozmazem nie ma Pani żadnych odchyleń i czy np. działająca rozkurczowo NOSPA pomaga Pani?

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych