Co jest powodem ucisku w głowie i uczucia bujania na boki?

Od dwóch dni czuję dziwny ucisk w głowie, połączony z lekkim bujaniem się na boki podczas stania prosto. Zauważyłam też dziwne zmiany w moim charakterze - czuję, że nie panuje nad swoimi ruchami ani tym, co mówię, zachowuje się inaczej niż wcześniej. Do tego kilka razy miałam moment, w którym czułam, że obraz przede mną zaczął się ruszać, chociaż nie było to możliwe. Mam również problem z logicznym myśleniem - dopiero po dłuższym czasie zaczyna do mnie docierać sens odpowiedzi - który wcześniej był dla mnie zupełnie niezrozumiały. Co może być przyczyną takiego zachowania? Nie uderzyłam się w głowę ani nic, nie może to być więc żaden uraz.

Może być to wynik zmian biochiczmych w mózgu, lub reakcja na nadmierny stres. Również zaburzenia gospodarki hormonalnej może powodować takie objawy. Symptomy talię mogą również świadczyć o początku zaburzenia na tle psychicznym. Jednym słowem - objawy tu opisane są niespecyficzne i wymagana jest szczegółowa diagnostyka. Polecam konsultację z lekarzem poz który zleci badania. Przydatna może też być konsultacja psychologiczna. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy są wskazaniem do pilnej i osobistej konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu, który podejmie decyzje diagnostyczne (co dalej?).

Serdeczności i pomyślności Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605