Co jest powodem wysokiego tętna u 21-latka?

Witam mam pytanie mam 21 lat ciśnienie moje to 96/60 czasem 100/70 jestem wysportowany problem polega na wysokim tetnie mianowicie wynosi ono 90 cały czas w spoczynku byłem u kardiologia lekarze mówią że wszytko wporzadku nawet prywatnie byłem mówią że jak mam takie niskie Ciśnienie to normalne że serce bije szybciej ale ja kocham ruch biegam sobie 1 km dziennie jeżdżę rowerem proszę pomóżcie :)

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Generalnie norma akcji serca wynosi 60-100/minutę, więc 90 znajduje się w tej normie. Jeżeli nie ma Pan przy tym żadnych dolegliwości jak zawroty głowy czy mroczki przed oczami (również w trakcie wysiłku), to raczej nie ma powodów do niepokoju. Jeżeli jednak odczuwa Pan jakieś dolegliwości, to jednak warto wykonać dalszą diagnostykę, w tym chociażby badanie poziomu hormonów tarczycy, wykonanie morfologii...