Co jest powodem złego samopoczucia po stosowaniu leku Imovane?

Witam mam pytanie o lek nasenny imovane jakis czas temu bralem doraznie mniej niz pol tabletki na sen czulem sie dobrze rano w dzien ale od 1,5miesiaca czuje sie fatalnie po nich jak po alkoholu jaka przyczyna tego jest dodam ze lecze sie na depresje 5lat biore efexor 150mg

Witam,

problem należy skonsultować z lekarzem prowadzącym, jeśli farmakoterapia nie przynosi optymalnych rezultatów, wskazana byłaby psychoterapia CBT (poznawczo - behawioralna), jest to metoda leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych, o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku, jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie.
W Pana przypadku odpowiednio dobrane leczenie (psychoterapia), może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Ponieważ każdy reaguje w sposób indywidualny na farmakoterapię, proponuję poruszyć ten temat z lekarzem prowadzącym Pana, na wizycie osobistej.

Życzę Panu dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Pana
Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze
zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.
W przypadku zażywania Imovane (zopiklon), również należy
liczyć się ze skutkami ubocznymi.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że leczenie farmakologiczne
nie leczy bezsenności ani depresji i nie rozwiązuje żadnych
problemów, jedynie tłumi objawy.
Gdy choroba jest zaawansowana i chory nie jest w stanie
funkcjonować, konieczne jest stosowanie środków
farmakologicznych.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające
napięcie czy antydepresanty czasami o dodatkowym działaniu
tłumiącym lęk sprawiają, że dolegliwości stają się łatwiejsze
do zniesienia, ale jest to leczenie objawowe.
Dlatego leczy Pan depresję od 5 lat.
Przy odpowiednio dobranej terapii leczenie depresji
trwa kilka miesięcy, a leczenie bezsenności tylko kilka tygodni.
Jeżeli chciałby Pan skutecznie pozbyć się problemu i wyleczyć
z depresji i bezsenności, a nie jedynie zastąpić jedne objawy
innymi objawami, to zachęcam do psychoterapii,
która jest najskuteczniejszą formą leczenia bezsenności i depresji.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy choroby,
ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się
sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl