Co jest przyczyną brązowych plamień i bólu jajnika?

Witam, Od dłuższego czasu borykam się z problemem brązowych plamień, które przedłużają okres. Byłam już u kilku ginekologów, każdy po wykonaniu usg i innych badań stwierdza, że jest wszystko ok i nie zna przyczyny. Dostałam nawet na 3 mieskace tabletki antykoncepcyjne (podczas brania tabletek wszystko pięknie ładnie brak plamien, krwawienie z odstawienia max 7 dni). Po odstawieniu tabletek problem powrócił. Oprócz brązowych plamien odczuwam od czasu do czasu bóle jajników, najbardziej prawego i tylko na początku cyklu. Na usg nie widać, żeby coś tam było nie tak. Takie plamienia trwają czasami do 12d.c. później zanikają, nie są silne jedynie takie delikatne brudzenie. Dodam, że staraliśmy się z mężem o drugie dziecko ponad rok, pomimo plamień, po czym zaszłam w ciążę jednakże okazała się pozamaciczna.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u ginekologa i odpowiednio szersza diagnostyka głównie hormonalna