Co jest przyczyną mroczków w polu widzenia?

Bardzo częste, srebrzyste falowanie w oczach (bezustanne, srebrzyste, migające wstążki). To trwa od kilkunastu minut do dobrej pół godziny kilka razy w miesiącu. Zaznaczam, że na jedno oko nie widzę, "praktyczna ślepota". Mam 56 l.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Opisane objawy - jeżeli mijają bez pogorszenia ostrości wzroku, wskazują na zaburzenia krążenia krwi w tylnym odcinku oka (nerw wzrokowy, siatkówka). Tak więc przyczyna wydaje się raczej internistyczna, jedynie z okulistycznymi objawami. Nie znaczy to jednak, że nie należy udać się do okulisty, a nawet powiedziałabym, że z uwagi na ślepotę drugiego oka odkładanie takiej wizyty jest bardzo nierozsądne.

Dobrze też byłoby udać się do internisty, gdyż takie objawy mogą poprzedzać wystąpienie bardzo groźnych powikłań neurologicznych, łącznie z udarem mózgu.

Pozdrawiam