Co jeszcze mogę zrobić żeby poprawić swój stan zdrowia?

Mam 62 lata, ważę na pewno za dużo (76 - 77 kg), od pół roku jestem na emeryturze, więc mogę się więcej ruszać i mam nadzieję na spadek wagi. Bolą mnie kolana, mam problemy ze wstawaniem, schodzeniem ze schodów, kucaniem. Zrobiłam rtg stawów kolanowych i to wynik : Wyciągnięcie guzków wyniosłości międzykłykciowych kości piszczelowych. Szpary stawów kolanowych węższe przyśrodkowo, bardziej w stawie prawym. Szpara stawu kolanowego lewego położona jest nieco wyżej. Części kostne bez zmian ogniskowych. Jestem po chorobie nowotworowej odpada więc szereg zabiegów, pozostaje pływanie i rower stacjonarny. I co jeszcze mogę robić? pozdrawiam

Szanowna Pani, myślę że pływanie oraz jazda na rowerze przy prawidłowo zbilansowanej diecie w zupełności wystarczą. Serdecznie pozdrawiam