Co jeszcze można zrobić, by sprawdzić dlaczego nadal nie ma tej upragnionej ciąży?

Dzień dobry, bardzo proszę o odpowiedź. Otóż 5 lat z mężem staramy się o dziecko, niestety bez efektów. Jeżeli o mnie chodzi to mam co miesiąc badania przed owulacja, w trakcie i po, oraz wiele badań krwi tj progesteron, estradiol, lh, prolaktyna, lekarz ginekolog stwiedził, że mam wszystkie wyniki super. Miałam także robione hsg, które wykazało oba jajowody droźne. miałam teraz badanie amh który wynik to 6,84, mam 31 lat, jutro idę z tym wynikiem do ginekologa. Mój ginekolog kazał zrobić badania nasienia mężowi, ponieważ u mnie jak twierdzi wyniki fajne, pęcherzyki co miesiąc są, pękają itp. Oto wyniki mojego męża: Liczba dni od ostatniej ejakulacji:5, upłynnienie: 30 ( norma poniżej 60), Objętość:4,25 (powyżej 1,5), ph: 8 (powyżej 7,2). barwa: szaro-biała, lepkość: zwiększona, Aglutynacja: stopień 1, ruch postępowy: 28 (powyżej 32), ruch niepostępowy: 8, plemniki nieruchome: 64, żywotność: 37 (powyżej 58), plemniki o prawidłowej budowie: 3 (powyżej 4), preparat bezpośredni: komórki okrągłe 2-4 w plu widzenia, ilość plemników w ml 108 (powyżej 15), całkowita ilość plemników: 459 (powyżej 39). Poza tym lekarz stwierdził zapalenie prostaty. Już sama nie wiem czy ze mną jest coś nie tak, czy może po męża stronie leży przyczyna, co jeszcze można zrobić by sprawdzić dlaczego nadal nie ma tej upragnionej ciąży,już sama nie wiem czy starać się naturalnie czy iść na in vitro, bardzo proszę o jakąs podpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze nalezy wdrożyć postepowanie aby poprawić jakoś nasienia u partnera , konieczna wizyta u androloga