Co mam dalej robić, aby uśpić gronkowca?

Witam serdecznie,

od kilku lat mam notorycznie ciętą lewą pierś, a to za sprawą gronkowca. Regularnie pojawia się u mnie pod sutkiem. Następuje obrzęk, następnie nacięcie, drenaż i po wszystkim. Gronkowiec odzywa się raz na rok. W miesiącu maju 2010 przeszłam operację pod narkozą. Wyczyścili, wzięli wycinek i koniec. Dnia 11 sierpnia 2010, czyli po 2,5 miesiąca ponownie się odezwał gronkowiec (okropnie boli), infekcja w tym samym miejscu. Żaden lekarz nie przeprowadził terapii antybiotykowej, kompletnie nic.

Probowałam rozmawiać o leczeniu dalszym, pytałam się dlaczego, jaka przyczyna - NIC. Co mam dalej robić? Ja już jestem wykończona tymi cięciami, operacjami, bólami... Do jakiego lekarza się udać? Czy jest szansa na wyleczenie gronkowca? Czy można sprobować ze srebrem koloidalnym? Może ja mam osłabiony system immunologiczny? Co mam dalej robić? Dziękuję z góry za poradę.

Z poważaniem, Bzdziagwica

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Myślę, że powinna się Pani udać na konsultację do dobrego dermatologa. Problem wydaje się skórny - pozostaje kwestia doboru odpowiedniego leczenia.

Infekcje gronkowcowe często są trudne i oporne w leczeniu. Niemniej podstawą wydaje mi się przede wszystkim wykonanie posiewu wraz z antybiogramem, ale także badań takich jak morfologia krwi wraz z rozmazem ręcznym, CRP oraz OB, aby ocenić stan Pani odporności i znaleźć przyczynę dlaczego infekcje nawracają. Jeżeli w Pani rodzinie były przypadki chorób z tzw. autoagresji (np. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń itp) warto przebadać się także w tym kierunku.

Pozdrawiam serdecznie