Co mam robić z tymi objawami przy refluksie?

Witam chciałam zapytać o coś ponieważ mam Refluks żołądka biorę leki teraz od ponad tygodnia boli mnie żołądek mam nudności ból promieniuje do lewej strony brzucha pod żebra do tego dziwny posmak w buzi goryczy żołądek cały czas boli co mogę zrobić
KOBIETA, 37 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy, które Pani opisuje, mogą być związane z refluksem żołądkowo-przełykowym, ale należy wykluczyć, czy nie są spowodowane innymi dolegliwościami zdrowotnymi. Ból żołądka, nudności, ból promieniujący do lewej strony brzucha pod żebra oraz dziwny posmak w buzi mogą być spowodowane wieloma czynnikami, w tym skutkami ubocznymi leków, które aktualnie są przyjmowane.

Z uwagi na to, że ból żołądka nie tylko się utrzymuje, ale również nasila, a objawy są dość specyficzne i mogą wskazywać na różne problemy zdrowotne, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Specjalista może zalecić dodatkowe badania, takie jak badanie endoskopowe, aby dokładnie ocenić przyczynę dolegliwości oraz dostosować leczenie.

Jeżeli objawy są nowe lub się nasiliły po rozpoczęciu przyjmowania leku, warto to również omówić z lekarzem. Konieczne może być dostosowanie leczenia na nowo.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-refluksu-zoladkowo-przelykowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.