Co mam robić? Żadne diety nie pomagają!

Mam 14 lat, 172 cm wzrostu i ważę 88 kg, choć nawet na tyle nie wyglądam. Mam płaski brzuch, nie mam boczków. Moje koleżanki mówią, że ważę ok. 60 kg. Nie wiem, co mam robić, żadne diety nie pomagają. Proszę o pomoc!

14 LAT ponad rok temu

Witam,

Powinnaś podjąć następujące kroki:
1. udać się do lekarza i zbadać przyczynę problemu z masą ciała (dobrze byłoby wykonać także podstawowe badania krwi - od ich wyniku zależy rodzaj diety oraz badania stężenia hormonów m.in. tarczycy - przy niedoczynności obserwuje się nadmierne tycie);
2. udać się do dietetyka i wprowadzić zmiany w sposobie żywienia http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia ;
3. zwiększyć aktywność fizyczną (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań);
4. uregulować pory posiłków (optymalnie 5 posiłków, co ok. 3 godziny).

Zachęcam do konsultacji z dietetykiem. W jej ramach zostaniesz poproszona o prowadzenie dzienniczka żywieniowego. Na jego podstawie dietetyk oceni jakie błędy żywieniowe popełniasz. Podpowie także, co powinnaś robić, aby uniknąć tycia (na podstawie analizy dotychczasowych nawyków).

Pozdrawiam

PS Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie. Na pewno nie możesz się odchudzać na własną rękę.