Co mam zrobić, aby schudnąć i jak mieć w sobie silną wolę?

Gdy miałam 12 lat, ważyłam 90 kg, a mój wzrost wynosił 163 cm. Moja mama zmartwiła się i zapisała mnie do specjalisty, pomógł mi, gdyż w przeciągu pół roku schudłam 23 kg. Ale po pół roku znowu przestałam stosować dietę i przytyłam 20 kilo z powrotem. Później specjalista skierował mnie do szpitala na leczenie, lecz to nic nie pomagało, gdyż w szpitalu chudłam, a w domu z powrotem tyłam. Do specjalisty jeżdżę nadal, ale nie mogę schudnąć. Bardzo bym chciała schudnąć, ale gdy patrzę, jak inni jedzą kaloryczne potrawy to i ja mam na nie ochotę. Teraz mam 15 lat i nadal nie mogę schudnąć. Proszę pomóżcie mi, jak mam schudnąć?

Witam,

Nie wiem nic na temat obecnych danych:
- masy ciała
- wzrostu.
Przede wszystkim powinnaś zastanowić się, co powoduje, że tyjesz? Zajadasz emocje? Nie dogadujesz się z rodzicami i zajadasz stres? W takich sytuacjach bardzo pomaga psychoterapia.

Zastanów się, jakie błędy popełniasz, kiedy wracasz do odżywiania w domu. Może problemem jest słaba organizacja czasu - zamiast wybrać się na zajęcia np. fitness, siedzisz w domu i zajadasz nudę?

Pozdrawiam

PS Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.