Co mam zrobić, jeśli nie wzięłam pierwszej tabletki?

Witam. Mam pytanie. W sobotę wieczorem powinnam wziąć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną z opakowania. Rano w niedzielę byłam przekonana, że jej nie wzięłam, ale w blistrze jej nie było, tak jakbym wzięła. Wieczorem wymiotowałam i jeśli nawet wzięłam tabletkę to nie wiem czy przed, czy po. Dla pewności w niedzielę rano wzięłam tabletkę i zastanawiam się, czy powinnam teraz dokończyć po prostu opakowanie (wtedy szybciej będę miała przerwę), czy dobrać tabletkę z innego opakowania i skończyć w ten dzień co powinnam. Proszę o odpowiedź. Ania

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjęcie dodatkowej tabletki było prawidłowym działaniem. Zalecam dokończenie bieżącego blistra, wykonanie przerwy i rozpoczęcie nowego opakowania o dzień wcześniej. Takie postępowanie wykluczy ewentualne zamieszanie związane z dobieraniem dawki leku z następnego blistra.

Proszę jednak pamiętać, że odtąd obowiązywać będzie przesunięcie rozpoczynania nowego opakowania o dzień wstecz.

Pozdrawiam.