Co mogą oznaczać zawroty głowy i drżenie rąk?

Mam 23 lata, od października mam zawroty głowy (na początku było to uczucie wirowania a obecnie jest to wrażenie, że zmienia ucieka mi spod nóg). Dodatkowe objawy to uczucie ciężkiej głowy, nudności i drżenie rąk. Często aby uspokoić trochę zawroty muszę zrobić lekkiego zeza na parę sekund - wtedy na jakiś czas zawroty przechodzą. Zrobiłam już rezonans magnetyczny głowy, eeg, badanie błędnika, badania krwi i hormonu tarczycy. Wszystkie badania wyszły dobrze (z krwi jedynie cholesterol lekko podwyższony). Odwiedziłam 2 neurologów i 2 laryngologów - żadnej z lekarzy nie potrafi podać przyczyny. Obecnie biorę polvertic i sympramol. dodatkowo zrobiłam badania na boreliozę - czekam na wyniki; byłam także u optyka (noszę okulary ale wada się nie powiększyła) Jakie inne badania mogę wykonać aby znaleźć przyczynę zawrotów głowy?

Witam!
Jeżeli wykonane przez Panią badania pracowniane wypadają prawidłowo, konsultujący neurolog i laryngolog nie znajdują w zakresie swoich specjalności przyczyn Pani dolegliwości, to należałoby poważnie rozważyć nerwicowe podłoże. Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, porobią badania testowe, określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i zaproponują odpowiednią formę pomocy: psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Wzmożone napięcia emocjonalne mogą powodować objawy identyczne jak w chorobach somatycznych, ale leczenie jest całkiem inne.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam Panią
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe,
że Pani dolegliwości mają podłoże psychologiczne,.
Możliwe, że źródłem Pani dolegliwości jest brak snu,
przeżywane emocje, stres czy przemęczenie.
Objawy, które Pani opisuje czasami towarzyszą
zaburzeniom nerwicowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie
lub psychoterapię.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pan równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Zalecałabym Pani kontrolną diagnostykę endokrynologiczną/ginekologiczną.

Z przesłaniem dla Pani serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com