Co mogą znaczyć te duszności w płucach?

Witam. Od kilku dni strasznie dusi mnie w płucach, mam dziwne uczucie , jakobym oddychał zimnym powietrzem. Być może przyczyna należy w kręgosłupie odcinka piersiowego, gdzie również odczuwam ból. Do tego dochodzi często potrzeba wzięcia głębokiego oddechu. Podczas mocnego kichnięcia w płucach strasznie boli, jakgdyby płonęły, aczkolwiek po kilkunastu minutach przestaje. Podczas przełykania czy też kaszlu nic nie odczuwam. Nie miewam gorączki, z węchem i smakiem wszystko okej. Dodam, że kiedyś miałem nerwicę. Co robić? Pomocy

Witam Pana,

wskazana jest konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu, niewykluczone, że objawy są spowodowane zaburzeniami lękowymi - "nerwica" - w leczeniu skuteczna jest metoda psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.

Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś