Co mogę robić z tym bólem w klatce piersiowej?

Dzień dobry, mam pytanie czy ktoś miał podobną dolegliwość, już opisuje co mi się stało, mamy dwa podesty, na wysokości około 40cm, oddalone od siebie o pół metra i przechodząc z jednego na drugi szedłem bokiem i za krótko wyciągnąłem nogę (było ciemno) noga mi uciekła na dół i spadając na ziemię (spadłem na ziemię na nogi, nie przewracając się) cały ciężar przyjął jakby lewa część klatki piersiowej z dołu (lekko się wygialem) i poczułem mocne ukłucie w okolicy żebra wolnego, po niecałej minucie już było lepiej, tzn. ból mam taki jak teraz tj. ból zlokalizowany w dolnej części lewej części klatki piersiowej po lewej stronie, przy naciskaniu ból się nasila, także mocno ból się nasila podczas schylania się, kucania-bol intensywny rwący, kujący, wstawaniu z łóżka, przewracaniu na bok, głębszych oddechów, wtedy ból jest naprawdę mocno, bieganie wykluczone bo ból z każdym skokiem jest nie do wytrzymania, da się chodzić, ale jakąkolwiek aktywność sportową wykluczona, ponadto jak dotykam czuję również ból z boku trochę nad lewym biodrem, ale to może jest to jeden obszar bólu, miał ktoś podobna przypadłość? Żadnego obrzęku, siniaków, czy krwi w kale czy moczu nie ma, póki co miałem tylko teleporade z lekarzem pierwszego kontaktu i RTG-zlamania żadnego nie ma, pisze tu, bo pewnie jak na dniach ból się będzie utrzymywał na tym samym poziomie znów się udam do lekarza, jednak wizyta u ortopedy czy innego lekarza będzie się pewnie wiązała z długim czasem oczekiwania na termin, a jednak intensywność bólu i wykluczenie sportowe i utrudnianie w codziennym funkcjonowaniu jest martwiące, miał ktoś podobna przypadłość albo może przypuszczać co mi się stało, dzięki za odpowiedź!
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na uraz klatki piersiowej. Istnieje wiele możliwych przyczyn bólu w tej okolicy, takich jak naciągnięcie mięśni, stłuczenie żebra, zapalenie mięśni, a nawet złamanie (które z tego, co rozumiem, zostało wykluczone na podstawie wykonanego RTG).

Jeśli ból się będzie utrzymywać lub nawet nasilać, to zdecydowanie warto skonsultować się z lekarzem specjalistą, aby przeprowadził dokładne badanie i ewentualnie zlecił dalsze badania diagnostyczne. Mogą to być na przykład badania obrazowe, takie jak tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny, które mogą pomóc w identyfikacji uszkodzeń w obrębie klatki piersiowej.

Możliwe, że przyczyną jest “zwykłe” stłuczenie żebra, jednak powinien Pan siebie obserwować i w razie potrzeby, udać się do lekarza.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-zeber

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.