Co może być przyczyną postępującego bólu stawów i zmęczenia?

Witam. Uprzejmie proszę o pomoc odnośnie diagnozy oraz powodu ciągłego zmęczenia, bólu stawów, strzelania stawów oraz kołatania serca i utraty masy ciała ok. 10kg. Wykluczono czynnik reumatologiczny, boreliozę, lambliozę, w usg jamy brzusznej nic nie stwierdzono w TK brzucha jedynie liczne węzły chłonne do max. 12mm, w kolonoskopii oraz parendoskopii zmian nie stwierdzono. OB przy kilku badaniach max. 7, CRP max. 8, ASO max 245. W moich ostatnich wynikach wartości wychodzące nieco ponad normę to: RBC:5,6(3,8-5,5) MCV:81,6(86-110) Kreatynina: 98 (53-96umol/l) HDL: 1,39 (0,9-1,16) mmol/l bilirubina: 17,5. Nie wykonano badań TSH,FT3,FT4. Reumatolog nie stwierdził obrzęków a jedynie trzeszczenia stawów (o czym wiem doskonale).    

ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Krystyna Gałązka
30 poziom zaufania

Witam!

Być może warto byłoby wykonać badania hormonalne, na początek rzeczywiście dotyczące tarczycy. Często zaburzenia pracy tego gruczołu dają podobne objawy. Nie znam niestety Pani/Pana płci, ale w przypadku kobiety radziłabym również udać się do ginekologa. Trzeba znaleźć przyczynę występowania licznych węzłów chłonnych w jamie brzusznej. Być może winę części dolegliwości ponosi brak witamin i czynników mineralnych oraz ogólne zmęczenie organizmu ze względu na okres przejściowy jaki mamy.
Proszę zaufać swojemu lekarzowi i ewentualnie skonsultować się z ginekologiem oraz endokrynologiem. 

Pozdrawiam!
 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty