Co może być przyczyną spóźniającej się miesiączki w moim przypadku?

Dzień dobry, Uprawiałam seks z zabezpieczeniem (prezerwatywa) w 22 dzień cyklu. Zwykle moje cykle trwają 27-28 dni. Od początku roku tylko w marcu cykl się wydłużył i trwał 33 dni, ale myślę że to ze względu na podróż, którą wtedy miałam. Dziś jest 31 dzień cyklu, a miesiączki dalej nie ma. Nie jestem pewna, czy w trakcie stosunku nie pękła prezerwatywa. Wiem na pewno, że się nie zsunęła. W 28 dzień cyklu mocno bolało mnie podbrzusze i byłam wręcz pewna, że miesiączka już się zacznie, ale nic nie było. Obecnie zauważyłam na bieliźnie lekko lepki żółto zielonkawy śluz. Jest bezzapachowy. Dodam, że części intymne mnie nie bolą, nie pieką, nie swędzą. Wszystko wygląda jak zawsze. Co może być przyczyną spóźniającej się miesiączki? Czy w moim przypadku było ryzyko zajścia w ciążę? Kiedy powinnam zrobić test ciążowy?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W przypadku spóźniającej się miesiączki zawsze w pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę. Generalnie test powinno się wykonać w terminie spodziewanej miesiączki, najlepiej z porannego moczu.