Co może być przyczyną tego bólu brzucha, który kończy się świądem skóry na prawym boku?

Pęcherzyk żółciowy hipotoniczny z polipem? Świąd i suchość skóry. Witam, miewam napadowe bóle brzucha po prawej stronie (na wysokości pępka - można powiedzieć, że okolica wyrostka). Ból pojawia się co jakiś czas - kilka razy w miesiącu, innym razem kilka miesięcy przerwy. Jest to jakby gniecenie, trochę podobny do wyrostka (miałem jako dziecko), czasem występuje przelewanie - gdy ugniatam to miejsce ręką, to czuć jakby przemieszczało się powietrze w jelitach (bulgotanie) - czasami to przynosi ulgę. Czasami ból ustępuje po kilku godzinach - rekordowo trwał ok.4dni. Charakterystycznym jest, że bardzo często po ustąpieniu bólu następuje nagły świąd skóry na prawym boku brzucha, czasami dodatkowo na prawej ręce i nodze. Na tych częściach ciała skóra jest przesuszona, miejscami plamki jak łuszczyca, od drapania robią się przeczosy. Czasami nieznacznie skacze mi bilirubina, cholesterol ok.230, mam stwierdzoną hipoglikemię reaktywną, od 3 lat co roku robię USG jamy brzusznej, gdyż lekarz w badaniu stwierdził pęcherzyk żółciowy hipotoniczny, zagięty - haczykowaty. W ostatnim badaniu nie był pewien czy w pęcherzyku są jakieś przegrody czy też polip - kazał powtórzyć badanie za rok (muszę iść w styczniu), prócz tego po stronie prawej mam przepuklinę pachwinową. Co może być przyczyną tego bólu brzucha który kończy się świądem skóry na prawym boku?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. przyczyną tych dolegliwości może być przeszkoda w odpływie żółci z pęcherzyka.Pozdrawiam.