Co może oznaczać plamienie i ukłucia w brzuchu?

Witam. Mam pytanie odnośnie plamienia. Mianowicie, częściej miewam długie cykle wahajace się od 33 do 48 dni. Ostatnia miesiaczke dostalam 20 kwietnia i trwała ona jak zwykle 6,6 dni. Po miesiaczke kochałam się z partnerem przez 10 dni bez zabezpieczenia i zdarzało się ze kończył we mnie. Teraz mamy 18 maj i dziś rano zauważyłam bazowe plamienia które oznaczały ze nadchodzi okres. Minelo pół dnia a plamienie ustaje mam tylko lekkie uklocia w prawej części brzucha . Nigdy nie zdarzało mi się coś takiego jak juz dostawałam miesiaczke to była ona widoczna od razu i bóle brzucha znacznie bardziej odczuwane. Co to może oznaczać? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wykonać test ciążowy, a w razie dodatniego wyniku badanie bHCG, które z pewnością potwierdzi, lub wykluczy ciążę. Jeżeli wynik będzie ujemny, a krwawienie miesiączkowe w dalszym ciągu się nie pojawi, konieczna będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam!