Co może oznaczać podwyższony MID?

W dniu dzisiejszym odebrałam wyniki morfologii. Mieszczę się w normie, z wyjątkiem Mid% - w moim przypadku wynosi on 17,6%, a norma to 4,0-10,0. Co to oznacza? Mam 31 lat .
31 LAT ponad rok temu

Witam!

Skrótem MID w badaniu morfologii określa się średnie i duże krwinki białe, do których należą m.in.:eozynofile, bazofile, monocyty, blasty etc.

Podwyższenie tego parametru może świadczyć m.in. o nieprawidłowej pracy szpiku, chorobach układowych, a także wszelkich zaburzeniach, w których dochodzi do wzrostu poszczególnych frakcji leukocytów. Konieczne jest wykonanie rozmazu krwi mikroskopowego (ręcznego), w którym ocenione zostaną poszczególne frakcje, gdyż wartość MID nie umożliwia właściwej oceny ewentualnych istniejacych zaburzeń.

Pozdrawiam