Co oznacza wzrost MID?

Witam serdecznie, chciałam zapytać co oznacza wzrost MID? Ja mam 21,2 a norma to 0.0-9.0. Bardzo się niepokoję, bo nie wiem w ogóle co to oznacza. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli skrót ten oznacza frakcję pośrednią w analizy hematologicznej 3-diff - to w skład MID wchodzą: monocyty, pałki, eozynofile, bazofile i ew. komórki blastyczne. Jest to wynik mało precyzyjny ponieważ może świadczyć o wzroście każdej z tych populacji komórek (wynik nie jest bardzo podwyższony tak na marginesie). Żeby to wyjaśnić należy wykonać morfologię krwi z rozmazem ręcznym.