Co może oznaczać taki ból żołądka?

Witam.od dwóch tygodni boli mnie zoladek.pierwsze 3 dni bolał mnie bardzo.bol nasilał się w nocy.nie mogłem spać.teraz jest lepiej ale wciąż czuje ze cos mnie pobolewa trochę.bol zlokalizowany jest nad pępkiem.przez pierwsze 3 dni miałem też mdłości.proslbym o odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety jedynie na podstawie tych informacji nie można stwierdzić, co faktycznie Panu dolega. Ból żołądka oraz mdłości mogą bowiem wskazywać na wiele różnych schorzeń. Jeżeli dolegliwości nie będą ustępować, zalecamy wizytę u lekarza medycyny rodzinnej albo internisty. Może Pan również zgłosić się do gastroenterologa.

Czasami ból żołądka może być wynikiem niestrawności. Być może objawy te pojawiły się pod wpływem spożycia określonych produktów. W tej sytuacji na przyszłość lepiej wyeliminować

je ze swojego jadłospisu. Warto także stosować dietę, która będzie bogata w lekkostrawne posiłki nie obciążające tak bardzo żołądka. Takie dolegliwości mogą wystąpić również przy grypie żołądkowej. W tym przypadku często towarzyszą im biegunka czy osłabienie.

Ból żołądka może sugerować również dużo poważniejsze schorzenia, które będą wymagały dokładniejszej diagnostyki. Być może konieczne będzie również wykonanie gastroskopii, aby wykluczyć inne choroby układu pokarmowego. Warto pamiętać o tym, że takie objawy mogą pojawić się również na tle stresowym.

Więcej informacji na temat przyczyn bólu żołądka można znaleźć w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-zoladka

Zachęcamy też do przeczytania odpowiedzi ekspertów serwisu na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-zoladka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-zoladka-i-mdlosci

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-zoladka-i-pod-mostkiem-oraz-mdlosci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.