Co może oznaczać taki stan, który występuje po okresie?

Witam. Mam często bóle podbrzusza, po miesiączkach od 3 miesięcy wylatuje mi jasno brązowy mazisty płyn z brązowymi grudkami... Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

po ustaniu krwawienia miesiączkowego mogą pojawiać się brązowe plamienia, które są objawem fizjologicznym wskazującym na to, że organizm oczyszcza się z pozostałości złuszczonego nabłonka macicy oraz krwi.

Niepokojące są jednak częste bóle podbrzusza, które Pani odczuwa. Najlepiej byłoby więc udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania ginekologiczne. Zwłaszcza, że brązowe plamienia, któremu towarzyszą bóle brzucha może wskazywać na endometriozę, torbiele jajnika, nadżerkę szyjki macicy, polipy lub mięśniaki macicy oraz choroby weneryczne.

Więcej szczegółowych informacji na temat brązowego plamienia znajdzie Pani w jednym z naszych artykułów pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.