Co może oznaczać wynik badania komputerowego zatok?

Od kilku miesięcy ból gardła, kaszel, uczucie obrzęku błony śluzowej nosa, męty w lewym oku, ból głowy okolicy czołowej. Laryngolog w badaniu rozpoznał przewlekłe zapalenie błony śluzowej gardła i niewielki obrzęk błony śluzowej jamy nosowej. W badaniach dodatkowych ASO i wymaz z gardła - prawidłowe. W badaniu TK: Zatoki oboczne nosa symetrycznie rozwinięte, śladowe zgrubienia błony śluzowej przyśrodkowo na pograniczu człowo-sitowym lewym max grubości do 6mm. Resztkowe odczyny pozapalne w zachyłku zębodołowym lewem lewej zatoki szczękowej max do 3mm. Małżowina nosowa dolna prawa 5x9mm a po stronie lewej 9x10mm. Zaznaczone prawostronne skrzywienie przegrody nosa. Kompleksy ujściowe zatokowo-przewodowe wolne, drożne. Ograniczenia kostne ścian zatok w normie. Jaka może być przyczyna tych objawów i jakie leczenie?

Najlepiej omówić badanie TK zatok z Laryngologiem, który Pana zna i badał ; TK ZATOK do interpretacji klinicznej : opis jak podany: " W badaniu TK: Zatoki oboczne nosa symetrycznie rozwinięte, śladowe zgrubienia błony śluzowej przyśrodkowo na pograniczu człowo-sitowym lewym max grubości do 6mm. Resztkowe odczyny pozapalne w zachyłku zębodołowym lewem lewej zatoki szczękowej max do 3mm. Małżowina nosowa dolna prawa 5x9mm a po stronie lewej 9x10mm. Zaznaczone prawostronne skrzywienie przegrody nosa. Kompleksy ujściowe zatokowo-przewodowe wolne, drożne. Ograniczenia kostne ścian zatok w normie." skrzywienie przegrody nosa i zmiany zapalne ... Zależy jakie objawy kliniczne ...