Co może powodować i jak skończyć z uczuciem ciągłego głodu?

Mam 20l.,168 cm. W trochę ponad rok schudłam 16kg, do 44kg. Od niedawna zaczęłam rzucac się na jedzenie, potrafie jesc nawet caly dzień,słodycze, ciastka, dwie czekolady dziennie, słodkie bułki. Przytyłam już do 55kg!! CO mam robic? Jak to pokonać? Nie chce tak żyć i tak wyglądać! Nie potrafie się opanować, to straszne co robię, nie wiem nawet dlaczego tak robie. Jak zacznę jeść to nie mogę skończyć!! To jakiś problem psychiczny, czy bunt organizmu i ochrona przed kolejną próbą chudnięcia?

Dzień dobry, myślę że powinna Pani skonsultować się z dietetykiem. Waga 44 kg była stanowczo za niska. Warto wykonać szereg badań bo wszystko wskazuje na bunt organizmu. Rozumiem że nigdy wcześniej nie miała Pani aż takich napadów? Niestety przy bardzo restrykcyjnych dietach tak się zdarza,szczególnie kiedy organizm ma dość.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, proszę się zwrócić do psychologa, lekarza psychiatry, zaburzenia odżywiania wymagają współpracy ze specjalistą. Kompulsywne objadanie się powoduje rosnące poczucie winy, wstydu, napięcie które próbuje się redukować poprzez jedzenie, poprawiając w ten sposób chwilowo nastrój. Może być spowodowane uzależnieniem od cukru, deficytem emocjonalnym, lękiem, samotnością. Napisała Pani że "organizm chroni się przed kolejną próbą chudnięcia". Czy martwi się Pani o skutki stosowania diety? Jeżeli dążymy do zbyt niskiej wagi, stosujemy restrykcyjne diety, również warto zastanowić się nad obrazem siebie. Stanęła Pani naprzeciw swojemu problemowi, proszę skorzystać z pomocy psychologa, przyjrzeć się jak postrzega Pani siebie, przyjrzeć się swoim potrzebom, celom, sposobom w jaki może je Pani realizować.
Pozdrawiam serdecznie