Co może powodować tak długą miesiączkę?

Co może powodować to że mam miesiączke 21 dni z rzędu?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przyczyn przedłużającej się miesiączki może być wiele – poczynając od niewielkich i przejściowych zaburzeń hormonalnych, przez poronienie ciąży na wczesnym etapie, aż po zmiany patologiczne narządu rodnego w postaci polipów czy nowotworu.

W przypadku miesiączki, która trwa dłużej niż standardowo przyjęte 4-8 dni, a w dodatku jest obfita na tyle, by wykluczyć plamienia śródcykliczne, konieczna jest wizyta u ginekologa. Pomocne w ustaleniu źródła Pani problemu byłoby wykonanie USG narządu rodnego – może wskazać lub wykluczyć obecność polipa, endometriozę, mięśniaki macicy.

Proszę zapoznać się z odpwiedzią na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-miesiaczka-moze-trwac-trzy-tygodnie.

Jeżeli to nie wystarczy, konieczne będzie poszerzenie diagnostyki o badania hormonalne oraz wykluczenie chorób ogólnoustrojowych i zaburzeń, jak np. zaburzenia krzepnięcia. Szczególnie istotne jest to wówczas, gdy problem przedłużających się miesiączek ma charakter nawrotowy – proszę pamiętać, że długie krwawienia menstruacyjne mogą powodować szereg dolegliwości i być źródłem m.in. anemii.

Być może zainteresuje Panią również nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.