Co może powodować to opóźnienie miesiączki u 21-latki?

mam pewien problem odnośnie miesiączki, były one w miare regularne ale nie dostałam jej w tamtym miesiącu a w tym spóźnia się już 5 dzien, zrobiłam test dla pewności i wyszedł negatywny, natomiast martwi mnie to, dodam tylko że miesiąc temu miałam sporo stresu w pracy i szkole
KOBIETA, 21 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

stres jak najbardziej może przesunąć menstruacje, jednak zazwyczaj są to kilkudniowe opóźnienia. Skoro miesiączka nie pojawiła się w poprzednim miesiącu, to konieczna jest wizyta u ginekologa. Lekarz musi Panią zbadać, aby móc powiedzieć coś więcej.

Przyczyną nieregularnych miesiączek mogą być zaburzenia hormonalne oraz nieprawidłowości, takie jak endometrioza, mięśniaki macicy lub polipy. Można je wykluczyć podczas badania ginekologicznego.

Ponadto oprócz tradycyjnego testu ciążowego warto oznaczyć także poziom hormonu beta-HCG we krwi, aby ostatecznie wykluczyć ciążę.

Temat ten został poruszony w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.