Co może sugerować ten ból lewego barku?

Witam. Boli mnie lewy bark podczas wyciskania sztangi stojąc oraz leżąc chwytem młotkowym (palce do wewnątrz) lecz nie nachwytem. Ból jest punktowy z przodu stawu pod przednim aktonem m. naramiennego. Również strzela mi i chrupie w tym miejscu przy unoszeniu ramienia w bok do góry oraz krążeniu w przód, lecz nie w tył (zdrowe ramie chodzi cicho). Mam również zespół trzaskającej łopatki lewej. MR: "W obrębie przyczepu mięśnia podgrzebieniowego drobny obszar zwiększonego sygnału - cechy częściowego uszkodzenia. W tej lokalizacji w guzku większym drobna zmiana torbielowata - zmiany zwyrodnieniowe." Jestem już po paru cotygodniowych zastrzykach z kolagenem wykonanych przez ortopedę, lecz nic nie pomogły (na bark). Co może być przyczyną, jak leczyć, jakie rokowania?

Dolegliwości wynikają prawdopodobnie z nieprawidłowej techniki wyciskania (brak retrakcji i depresji stawów ramiennych) - wynik MR świadczy o uszkodzeniu jednego z mięśni grupy tzw. "stożka rotatorów". Sugeruję konsultację z trenerem przygotowania motorycznego, bądź trójboju siłowego i pracę nad prawidłową techniką wyciskania. Dodatkowo rozciąganie rotatorów wewnętrznych stawu ramiennego (m. piersiowy większy, m. najszerszy grzbietu) i każdorazowe ćwiczenia rotacji zewnętrznej w wysokim zakresie powtórzeń. Zastrzyki z kolagenem nie są skuteczne.