Co może znaczyć ból brzucha od kilku dni?

Dzień dobry. Od kilku dni boli mnie brzuch podczas wykonywania podskoków. Zaczęłam skakać na trampolinie ogrodowej tydzień temu ale teraz nie jestem w stanie bo jest taka blokada przez ten ból. Przy zwykłym skakaniu, nie na trampolinie też występuje. Proszę o odpowiedź co to może być bo to bardzo przeszkadza

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

taka dolegliwość bólowa brzucha jest dosyć powszechnym objawem po częstym skakaniu na trampolinie. Grawitacja działa tak, że podczas skakania narządy wewnętrzne są “spychane” w głąb brzucha, a w nim samym wzrasta ciśnienie, które może powodować wspomniany ból.

Może się też okazać, że doszło do jakiegoś urazu, którego nawet Pani nie zauważyła, a który ujawnił się dopiero teraz. Jeżeli ból nie minie lub będzie się nasilał, to warto byłoby zgłosić się z tym do lekarza, który może zlecić badanie USG brzucha. Warto je wykonać, żeby sprawdzić, czy z narządami wewnętrznymi jest wszystko w porządku.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym szeroko pojętego bólu brzucha i przyczynami, które go wywołują:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.