Co można zrobić, jeśli czynnikiem powodującym objawy alergii jest kortyzol?

Co można zrobić jeśli czynnikiem powodującym objawy alergii / nadwrażliwości oraz wypadanie włosów jest kortyzol?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

kortyzol nie może wywoływać alergii, ponieważ jest hormonem i każdy człowiek posiada przez cały czas we krwi w różnym stężeniu w zależności od pory dnia pewne stężenie kortyzolu. Jeśli jakiś lek zawierający kortyzol wywołuje u bani taką reakcję to proszę zmienić producenta leku. Może substancje towarzyszące/konserwujące wywołują taką reakcję.

Pozdrawiam.