Co oznacza BIRADS V w badaniu obrazowym?

Jestem rok po operacji, mam pytanie, co to oznacza: TT.Q:M //.BI- RADS V. I czy rokowania są inne, jeżeli guz jest słabo związany z hormonami? Dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

BIRADS V w międzynarodowej klasyfikacji zmian wykrywanych w piersiach za pomocą badań obrazowych oznacza po prostu nowotwór złośliwy piersi. Co do kwestii rokowania, to może Pani więcej na ten temat poczytać na naszej stronie w dziale "Warto wiedzieć".

Nowotwory, które cechują się słabą ekspresją receptorów hormonalnych, faktycznie rokują nieco gorzej niż te, w których poziom receptorów dla estrogenów i progesteronu jest wysoki. Wiąże się to z brakiem możliwości zastosowania leczenia hormonalnego, które chroni przed nawrotem nowotworu.

Pozdrawiam serdecznie