Co oznacza ból brzucha przy refluksie żołądka?

Kobieta 53 lata.Witam od dluzszego czasu leczę się na refluks żolądka. Gastroskopię miałam robioną w listopadzie 2017. Wyszło przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołdka.Test na HP ujemny, oczywiście leki po których czułam się znacznie lepiej. Potem przerwa i ewentualny powrót do leczenia w razie jakiś negatywnych odczuć. Dzisiaj w czasie przyjmowania posiłku poczułam jak w trakcie przesuwania się pokarmu przez przełyk , poczulam lekkie pobolewanie przy wpuscie do żoladka. Zaznaczam że bylo to tylko w trakcie jedzenia.Po posiłku jest wszystko ok, mam pytanie ; co może byc przyczyną tej dolegliwosci? wcześniej nic takego nie miałam. Czy mam się czym denerwowac? Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Na razie spokojnie , sugeruję obserwację, w razie powtarzania dolegliwości, ich nasilenia kontakt z lekarzem, najlepiej gastroenterologiem.
Pozdrawiam