Co oznacza brak ruchów dziecka w 21. tygodniu ciąży?

Jest w 21 tygodniu ciazy. Nie czuje ruchow dziecka, bo zaczyna mnie niepokoic. 2 tygodnie temu lekarz wykonal mi USG, ktore wypadlo dobrze. Wystarczajaca ilosc wod plodowych jak stwierdzil. Nerki, zoladek, pluca rozwijaja sie prawidlowo. Maly na USG odwrocony byl caly czas tylem, ale slyszelismy jego bicie serduszka, po czym lekarz stwierdzil ze nie ma obaw. Narzady dalej beda sie rozwijac a dziecko rosnie razem ze mna. W chwili obecnej 267 g i 15 cm. Dlaczego jednak nie mam zadnych ruchow? Jedyne co czuje to praca jelit z lewej strony kiedy cos zjem lub burczenie kiedy jestem glodna. Kolejna wizyte mam wyznaczona na za 2 tygodnie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli jest to Pani pierwsza ciąża, to tak może być. Powinna Pani regularnie chodzić na wizyty do lekarza prowadzącego a w razie jakichkolwiek niepokojących dolegliwości powinna Pani zgłosić się do lekarza wcześniej.