Co oznacza obfita miesiączka i silny ból u osoby po 2 cc?

Witam, mam 34 lata, 2 ciąże zakończone CC, Cykl miesiączkowy co 28 dni, bardzo obfity z silnymi bólami podbrzusza i odcinka krzyżowego. W okolicy jajeczkowania (3 dni przed, do 3 dni po) silne plamienia - powiedziałabym lekka miesiączka. Muszę w tym okresie normalnie zabezpieczać się bo wkładki nie są wystarczające, krew ze skrzepami, ciemna, podbrzusze pobolewające. Co to może oznaczać?

Lek. Michał Lenard

Pani objawy mogą być spowodowane różnymi stanami, np. endometriozą, lub mięśniakiem macicy. Sugeruję wizytę u ginekologa, który Panią zbada, zleci badania dodatkowe i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!