Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza opis badania RTG po złamaniu V kości śródstopia?

Witam, 14 stycznia złamałem V kość śródstopia z przemieszczeniem. 24 stycznia miałem zabieg wraz z założeniem popręgu Webera i do 20 marca mam nosić ortezę. Często odczuwam ból w okolicy pięty i z góry, wiec zrobiłem wczoraj zdjęcie rtg, na którym opisano "niepełny zrost kości". No i właśnie: czy do ustalonego terminu istnieje możliwość, że wszystko się zrośnie? Czy można ewentualnie iść do specjalisty i podjąć już jakaś stymulację/rehabilitacje? Chciałbym wrócić szybko do pracy, więc dobrze byłoby podjąć jakieś działania..
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 11 miesięcy temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam

Niepełny zrost kostny to troche zdawkowa informacja. Czy jest może opis jakiego stopnia jest zrost? Radziłabym mimo wszystko udać się do specjalisty w celu przypisania suplementów, które wspomagają zrost kostny. Ból występujący w okolicach pięty może być spowodowany zbyt wysokim napięciem rozciągna podeszwowego czy też przecięciem struktur i bliznowacenia. Z tym z pewnością każdy dobry fizjoterapeuta powinien sobie poradzić.

Powodzenia i szybkiego powrotu do pełnego zdrowia!

Pozdrawiam Magdalena Szelągowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy