Złamanie V kości śródstopia a rehabilitacja

Witam moje pytanie dotyczy złamanej V kości śródstopia, nie wiem czy dobrze zrozumiałem wczoraj na kontroli lekarza bo dogipsował mi obcas i powiedział że do pełnego obciążenia należy zaczekać do następnego dnia aby dobrze wysechł, czy to znaczy że mogę już stopniowo obciążać stope i stawiać pierwsze kroki ? nie zapytałem od razu lekarza bo właśnie tak zrozumiałem a teraz wydaje mi sie to nielogiczne aby po niespełna 4tygodniach od złamania obciążać stopę 80kilową masą ciała.. proszę o odpowiedź

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, prawdopodobnie chodziło o to żeby wzmocnić opatrunek gipsowy w okolicy pięty. Dlatego żeby mógł Pan już stawiać pierwsze kroki ale bardziej chodzić od pięty a jeszcze nie obciążać maksymalnie śródstopia (przodu stopy). W razie dalszych wątpliwości zalecam konsultację z ortopedą. Pozdrawiam