Co oznacza sinienie i wiotczenie u dziecka?

Witam, mój syn ma 11 msc, waży 10kg, po urodzeniu 10 punktów w skali Apgar, szczepienia prawidłowo według kalendarza tylko z małym opóźnieniem(albo miał katar albo lekko przeziębiony).Raczkuje,wstaje i przechodzi trzymając się mebli. Ostatnia szczepionka wykonana była 25-04-2018. 24.05 zauważyłam , że leżał na płytkach w kuchni(myślałam , że je liże, bo je wszystko co napotka na drodze) ale się nie ruszał biorąc go na ręce zauważyła, że jest wiotki,zsiniały mu usta, ciężko mu nabrać powietrza, myśląc , że coś połknął ,się krztusi odwróciłam go aby uderzyć go w plecy ale nie było żadnej reakcji, poprawiłam mu dopiero zareagował choć dość mocno to zrobiłam nie zaczął płakać.Po ok.1,5min "wrócił" po czym cała główka zrobiła się mokra od potu i usnął na 1godz. Następnego dnia incydent się powtórzył 2krotnie.W sobotę były już 3,a w niedzielę 4 ataki.W poniedziałek pojechałam do szpitala z podejrzeniem padaczki, ale badanie mózgu wyszło prawidłowe.Po osłuchaniu lekarze stwierdzili szmery na sercu. Atak będąc w szpitalu nie wystąpił. Wyszłam za szpitala w poniedziałek atak nastąpił w czwartek-1 incydent, w piątek już 2, w sobotę też dwa, w nd 3 ataki.Pojechałam do Centrum Zdrowia Dziecka do Warszawy. Pani doktor kardiolog stwierdziła , że ma niedomkniętą przegrodę na sercu, ale na razie nie wymaga operacji, sugerowała , że podane prze ze mnie ataki bardziej są neurologiczne. Po konsultacji z neurologiem sugerował, że dziecko ma te ataki po wysiłku(ale ja czegoś takiego nie zauważyłam), a tak to wszystko ok. Badania EKG i Echo serca wyszło prawidłowo. Moje pytanie brzmi: czy ktoś mi podpowie, czy może jakieś badanie mam wykonać dziecku , które by wyjaśniło te ataki?Jeżeli badania wychodzą prawidłowo to o co chodzi? Tomografia głowy może?Proszę o odp. Z góry dziękuję

Lek. Michał Lenard

Trudno wskazać jedno konkretne badanie, syn powinien pozostać pod regularną kontrolą specjalistów, zarówno neurologa, jak i kardiologa i stosować się do ich zaleceń. Pozdrawiam!