Co oznacza taka wydzielina z pochwy u 19-latki?

Witam. Od wczoraj zauważyłam u siebie następujące objawy: Wydzielina z pochwy, początkowo lekko różowawa (mleczna), potem lekko brązowawa (ale dalej mleczna) z małymi grudkami (ale bardzo mało ich było), teraz jest mleczna, bez żadnych zabarwień, nie ma jej zbyt dużo jednak. Dodatkowo jest ból przy oddawaniu moczu, bardziej kłucie i pieczenie oraz strefa intymna wydaje się być opuchnięta lekko, zaczerwieniona no i ogólnie boląca (początkowo świąd, ale teraz boli i piecze przy dotyku). Co to może być? Do apteko udam się dopiero w poniedziałek, ale musze wiedzieć co lecze...

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zamiast do apteki proszę udać się do lekarza. Wymienione przez Panią objawy wskazują na infekcje intymną.

Jedną z możliwych przyczyn jest zapalenie cewki moczowej. Choroba ta może powodować dolegliwości bólowe w czasie oddawania moczu, pieczenie, szczypanie i swędzenie w okolicy zewnętrznego ujścia cewki moczowej. Ponadto u kobiet zaobserwować można zwiększoną wydzielinę z pochwy (upławy) oraz pobolewanie w podbrzuszu.

Zapalenie cewki moczowej leczy się m.in. antybiotykiem, dlatego ważne, aby zbadał Panią lekarz i dostosował odpowiednie postępowanie, który pomoże uniknąć ewentualnych powikłań.

Więcej na ten temat przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-cewki-moczowej-i-pecherza-moczowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.