Co oznacza TK mózgowia u 30-latka?

Badanie MR mózgowia mózgowia wykonane sekwencjami FSE, FLAIR, SWAN, DWI w obrazach T1- i T2- zależnych. W obrębie tylnej części środka półowalnego oraz wieńca promienistego po stronie lewej widoczne niewielkie ognisko podwyższonego sygnału zatartych granicach średnicy około 4 mm. Charakter ogniska budzi podejrzenie zmiany naczyniopochodnej. Ponadto bardzo dyskretne ogniska o podobnym charakterze widoczne są również w płatach czołowych. Innych istotnych zmian patologicznych, w tym cech procesu wypierającego w mózgowiu nie stwierdza się. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Kąty mostowo-móżdżkowe wolne. W zobrazowanych częściach kośćca nie stwierdza się patologicznych ognisk obrzęku szpiku. W obrębie zatoki czołowej i śladowe pogrubienie błony śluzowej Co z tym dalej robić czy to coś niepokojącego poważnego

Konieczna pełna konsultacja , Ważny wywiad i objawy ; Opisane zmiany mogą powodować dolegliwosci bólowe... Opis MRI " Badanie MR mózgowia mózgowia wykonane sekwencjami FSE, FLAIR, SWAN, DWI w obrazach T1- i T2- zależnych. W obrębie tylnej części środka półowalnego oraz wieńca promienistego po stronie lewej widoczne niewielkie ognisko podwyższonego sygnału zatartych granicach średnicy około 4 mm. Charakter ogniska budzi podejrzenie zmiany naczyniopochodnej. Ponadto bardzo dyskretne ogniska o podobnym charakterze widoczne są również w płatach czołowych. Innych istotnych zmian patologicznych, w tym cech procesu wypierającego w mózgowiu nie stwierdza się. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Kąty mostowo-móżdżkowe wolne. W zobrazowanych częściach kośćca nie stwierdza się patologicznych ognisk obrzęku szpiku. W obrębie zatoki czołowej i śladowe pogrubienie błony śluzowej " Nie ma nic niepokojącego; do interpretacji klinicznej, po obejrzeniu CD ; wskazuje na zmiany naczyniowe drobne; Jaki tryb życia i stan ogólny ?? waga ?? Najważniejsze objawy kliniczne, dolegliwosci i objawy neurologiczne ! do interpretacji klinicznej; Najważniejszy PACJENT; historia, objawy, inne problemy zdrowotne; sprawność fizyczna. Ważny tryb życia i pracy ; aktywność fizyczna , sport; rodzina. Należy pamiętać też o roli czynników emocjonalnych: nastrój, sen; stresy; tryb życia , dieta ...etc. Nastrój : depresja, stany lękowe, bezsenność ; odgrywa bardzo ważną rolę ! Ważny też element emocjonalny Pomocne mogą być regularne ćwiczenia posturalne, dobra dieta i odpowiednia ilość płynów Ważne WSZYSTKIE LEKI , wyniki badań, inne schorzenia; waga ...Pozdrawiam i zapraszam